Zgodnie z harmonogramem innowacji pedagogicznej „Duży czyta Małemu” uczniowie klasy I a rozpoczęli drugi semestr, podejmując szereg ciekawych działań.  Przedsięwzięcia te miały na celu stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dzieci oraz doskonalenie umiejętności słuchania prezentowanych utworów. „Mali” słuchali „Dużych”, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentowali różnorodne bajki i opowiadania           z literatury polskiej i angielskiej, m. in.: „Five Little Ducks”, „Funny Face”, „Królowa śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Karius i Baktus”, „Masza i niedźwiedź”.

Nie mogło zabraknąć  klasowych obchodów Dnia Świętego Walentego. Dzień 14 lutego został ogłoszony „Dniem Czerwonego Koloru” a realizatorzy innowacji przybliżyli uczniom zwyczaje i tradycje obchodzenia Walentynek w Polsce  i w krajach anglojęzycznych. Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonali kartki walentynkowe. Tego dnia dominował kolor czerwony nie tylko w ubiorze dzieci, ale też w wystroju klasopracowni.

Ważnym punktem innowacji było przygotowanie inscenizacji z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym niezwykłym dniu licznie przybyli do szkoły najbliżsi, a nasze kochane pociechy z ogromną radością śpiewały, tańczyły i pięknie recytowały wiersze. Odbyły się również wspólne zabawy i konkursy.

Przez cały zimowy czas uczniowie korzystali z klasowej biblioteczki zwanej „magiczną skrzynią”, wymieniając się jej „skarbami”, aby w rodzinnym gronie spędzać miło    i pożytecznie  czas w długie, mroźne wieczory.

Autorzy i realizatorzy innowacji pedagogicznej „Duży czyta Małemu”