Sugerując się priorytetami Ministerstwa Edukacji Narodowej, zadaniami i rekomendacjami ujętymi w planie pracy szkoły na bieżący rok nauki, od grudnia 2017 roku do grudnia 2018 roku we wszystkich klasach drugich będzie realizowana innowacja pedagogiczna pod tytułem ,,Grosik w kosmosie”.

Ideą innowacji jest doskonalenie procesów poznawczych, kształtowanie prawidłowych nawyków oraz postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Początkowe klasy szkoły podstawowej to okres, w którym uczniowie otrzymują pierwsze kieszonkowe.

Więcej…

 

W ramach innowacji  dla klas drugich pod hasłem ,,Grosik w kosmosie” rozpoczęliśmy naszą kosmiczną podróż. Wsiedliśmy do rakiety i polecieliśmy na pierwszą planetę. Miała ona nazwę taką, jak nasz przewodnik po galaktycznej podróży – Grosik. Podczas wyprawy wypełnialiśmy Dziennik podróży nr 2, rozwiązywaliśmy krzyżówkę, poznaliśmy wszystkie monety i banknoty, nauczyliśmy się, jak przeliczać złotówki i grosze, dowiedzieliśmy się co to jest awers i rewers, nominał i bilon. Podczas całej podróży staraliśmy się przestrzegać zasad obowiązujących w czasie wyprawy i zgodnie pracowaliśmy w grupie.

GALERIA

Uczniowie klas drugich z wychowawczyniami

 

W ramach naszej podróży na planetę Portfelik zaprosiliśmy najbardziej kompetentne osoby w sprawach związanych z pieniędzmi, pracownice Banku Spółdzielczego – panie Agatę Rydzewską i Monikę Wyszyńską. Gościliśmy również panią dyrektor Elżbietę Śladewską.

Pani Agata Rydzewska bardzo ciekawie opowiedziała uczniom o historii pieniądza od czasów najdawniejszych do czasów współczesnych, od handlu wymiennego do dzisiejszej karty płatniczej.

Więcej…

 

Podczas pierwszego spotkania uczniów klas drugich w ramach innowacji pedagogicznej panie wychowawczynie zapoznały dzieci z celem innowacji, przebiegiem podróży i główną postacią będącą przewodnikiem po galaktycznej podróży – Grosikiem. Podczas pierwszego zadania dzieci miały złożyć czapki  potrzebne w czasie podróży, poskładać teczki do zbierania materiałów z podróży i oczywiście wykonać … rakietę. Z zadań wywiązały się wzorowo. Na koniec wszyscy wypełnili Dziennik podróży nr 1.

GALERIA

 Wychowawczynie klas drugich

 

Na tej planecie dowiedzieliśmy się o różnych sposobach zarabiania pieniędzy. Rozmawialiśmy o tym, jak dzieci mogą pomóc swoim bliskim, o tym, jak ważna i potrzebna jest praca oraz, czy za każdą wykonaną pracę otrzymuje się zapłatę. Poznaliśmy również  zawody ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i utrwaliliśmy znajomość numerów alarmowych. Zaciekawił nas też wygląd i zastosowanie karty płatniczej. Wiele czasu poświęciliśmy również na temat zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

GALERIA

Uczniowie klas drugich z wychowawczyniami

 

….Kosmos jest zagadką, więc nie lada gratką będzie lecieć tam,

wsiadam do rakiety szybszej od komety, już przygodę mam….

Dnia 12 marca odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas drugich w ramach innowacji pedagogicznej „GROSIK W KOSMOSIE”. Po odczytaniu listu przez panią Joannę Godlewską i wspólnym odliczaniu wystartowano w międzygalaktyczną podróż, aby uratować Grosika z rąk złej królowej Negacji.

Więcej…

 
Więcej artykułów…