Klasy II - religia

Klasa II A – Małgorzata Uszyńska, Monika Zdziarska

Plan zajęć

Klasy IIa, IIb, IIc - JĘZYK ANGIELSKI - Monika Rzymska

Informacja do rodziców i uczniów klas II dot. zajęć z języka angielskiego

Szanowni rodzice,

Z powodu zaistniałej w naszym kraju sytuacji zajęcia dydaktyczne w szkole zostały zawieszone. Aby jednak zachować ciągłość przerabianego materiału oraz doskonalić kompetencje językowe waszych pociech będę zamieszczała regularnie materiały do przerobienia z dziećmi w domu, bądź zadania do samodzielnego wykonania przez dzieci (wersja pdf lub online).

Przesyłane przez mnie materiały będą miały na celu wspieranie dzieci w samodzielnej nauce w domu, a także będą dobrym sposobem na wykorzystanie Technologii Informacyjnej w celach edukacyjnych.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z przesłanymi materiałami bądź nauczaniem języka angielskiego proszę o kontakt e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Monika Rzymska

Materiały na dysku Google: https://drive.google.com/open?id=17-MXn2NPQv-_WTHS1FLufkR2zGBfRX1C

Następne materiały: https://drive.google.com/open?id=1XGdAsp-9SaOJG5f_W4Lw6U44RyparAcz

Klasa II B  - Kamińska Ewa

Uczniowie opracowują tematy z podręcznika od strony 18 do 47 oraz w ćwiczeniach od strony 16 do 41. Codziennie (od 16 III do 25 III 2020 r.) otrzymują karty pracy sprawdzające i uzupełniające wiadomości i umiejętności uczniów. Po uzupełnieniu karty pracy uczniowie odsyłają uzupełnione zadania do wychowawcy.

Klasa II c  - Danuta Sitarska

Praca w domu uczniów klasy II c  w dniach 18.III – 25.III 2020 r.

Podręcznik klasa 2 cz.4 - od str.39, do str.53.

Zeszyt ćwiczeń kl.2 cz.4 od str.36, do str.47.

Edukacja polonistyczna:

• pisownia wyrazów z h
  • czytanie ,,Bajeczki wielkanocnej" Agnieszki Galicy
  • zasady prowadzenia sporów inspirowane wierszem Ewy Bonackiej "Kłótnia”
  • co wiemy o Wielkanocy na podstawie bajki ,,Bajeczka wielkanocna”
  • zwyczaje ludowe związane z Wielkanocą

Edukacja matematyczna:

• mnożenie i dzielenie: 3x8,8x3,24:8,24:3.
  • mnożenie i dzielenie:4x8,8x4,32:4,32:8.
  • mnożenie i dzielenie:5x8,8x5,40:5,40:8.
  • wielkanocne zadania

Edukacja przyrodnicza:

• jak działają mózg i układ nerwowy
  • sposoby dbania o układ nerwowy na podstawie wiersza Anny Mikity ,,Nocne harce”
  • jak dbać o zdrowie inspirowane plakatami o tematyce zdrowotnej

Edukacja plastyczna:

• malowanie wybranej postaci z ,,Bajeczki wielkanocnej”
  • wykonywanie pracy na konkurs plastyczny pt. ,,Kwiaty”
  • wykonanie dowolnie wybranej ozdoby na stół wielkanocny

Uczniowie wykonują prace i zadania z poszczególnych edukacji samodzielnie, na miarę swoich możliwości i umiejętności.