Start Uczniowie Samorząd

5 października 2021 r. odbył się apel Małego Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie serdecznie powitali pierwszaków ogromnymi brawami.

Opiekunki MSU zapoznały uczniów klas I-III z zadaniami, imprezami i konkursami, które są zaplanowane na najbliższe miesiące. Jak co roku organizowany jest konkurs na ,,Najgrzeczniejszego ucznia w klasie’’, który trwa od września do maja. W każdym miesiącu będzie typowany najlepszy i najgrzeczniejszy uczeń. Wychowawcy będą brali pod uwagę zachowanie oraz opinię innych dzieci.

We wrześniu nagrodziliśmy już pierwszych najgrzeczniejszych. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

MSU

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Jedynce „Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. (…) W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba  pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych”

J. Radziewicz

Dnia 21 września 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach udział wzięli gospodarze klas IV-VIII. Przewodniczącą szkoły została Oliwia Filipek – uczennica klasy VIII B. Komisja wyborcza pod okiem opiekunów samorządu p. Pauliny Zawistowskiej i p. Edyty Godlewskiej  czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Opiekunowie SU
Paulina Zawistowska
Edyta Godlewska

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Nasza szkoła przyłączyła się do udziału w kolejnej edycji akcji MEN #RazemNaŚwięta