Start Uczniowie Samorząd

Dnia 19.06.2018 r. w naszej szkole miał miejsce apel podsumowujący działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018. Przewodniczącą samorządu w mijającym roku szkolnym była Zuzanna Czapska (V c), zastępcy to Wiktor Mieczkowski (V a) i Anna Sokołowska (VII a), sekretarz – Olga Matuszelańska (VI c) oraz skarbnik – Aleksandra Szadkowska (VII a).

Więcej…

 

26 kwietnia, po raz kolejny, odbyła się w naszej szkole dyskoteka. Już po raz piąty w tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję pobawić się wspólnie, a po raz pierwszy – wiosną. I choć nie przyszło tak dużo osób, jak zawsze to okazja ku dobrej zabawie była znakomita.

Więcej…

 

Z nastaniem wiosny wszyscy wybierają się na groby, aby je uporządkować. Nie zapomnieli  o tym i nasi uczniowie. Z racji zbliżającej się 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 27 kwietnia chłopcy z klasy VI b wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego, udali się na cmentarz w celu uporządkowania Grobów Nieznanych Żołnierzy. Wszyscy z ochotą i energią zabrali się do pracy: zamietli nagrobki, umyli je, zadbali również o czystość wokół grobów. Na koniec zapalili znicze.


Pamiętajmy: pamięć o żołnierzach poległych za Polskę to nasz patriotyczny obowiązek!

GALERIA


Opiekunki SU

 

17 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Kościuszkowski poświęcony pamięci naszego patrona. Bogato zastawiony stół pojawił się na I piętrze budynku klas IV-VII. Uczniowie mogli skosztować słodkich wyrobów naszych wychowanków, ich mam lub niezawodnych babć. Do każdego smakołyku dołączona była etykietka z informacją dotyczącą Tadeusza Kościuszki.

Więcej…