Start Uczniowie Samorząd Wybory do Samorządu Uczniowskiego w jedynce!

„Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. (…) W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba  pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych”


J. Radziewicz

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, która trwała od 20. do 27 września. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów klas IV-VII do głosowania na nich. W głosowaniu wzięło udział 353 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 12 kandydatów. Wśród wszystkich głosów 8 było nieważnych. Komisja wyborcza pod okiem opiekunów samorządu p. Agnieszki Wasiluk i p. Edyty Godlewskiej czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń.

GALERIA

Oto wyniki:

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została

Zuzanna Czapska V C


Zastępcy: Anna Sokołowska VII A oraz Wiktor Mieczkowski V A

Sekretarz: Olga Matuszelańska VI C

Skarbnik: Aleksandra Szadkowska VII AGratulujemy i życzymy powodzenia !


Opiekunowie SU

Agnieszka Wasiluk, Edyta Godlewska