3 czerwca w ramach Dnia Dziecka p. Elżbieta Słonecka zorganizowała uczniom  klasy VI  d wycieczkę do Kurowa. Na początku naszej wyprawy odwiedziliśmy Narwiański Park Narodowy. Weszliśmy tam na wieżę widokową, z której podziwialiśmy przepiękne krajobrazy. Następnie udaliśmy się do muzeum, gdzie oglądaliśmy wystawę flory i fauny tamtejszego parku. Dowiedzieliśmy się także wiele innych cennych informacji o tym regionie. Kolejnym punktem programu było przejście przez kładkę i obserwowanie roślin i zwierząt.

Więcej…

 

Dzień  15 marca 2013 roku był jednym z wielu. Zdawałoby się , że nie różnił się od innych. A jednak... W tym dniu wraz z koleżanką Karoliną Sienicką pojechałyśmy do Białegostoku na uroczyste podsumowanie konkursu. W III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku na Podlasiu" nasze prace zostały dostrzeżone i nagrodzone. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Zawody odbywały się pod honorowym patronatem: Wojewody Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Więcej…

 

Dnia 3 maja 2013 roku w naszym mieście odbyły się uroczystości miejskie związane z obchodami 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. rano o godzinie 9:00 przy pomniku Armii Krajowej (ul. Mickiewicza) zebrały się poczty sztandarowe, delegacje szkół, zakładów pracy, władz miasta i inni mieszkańcy. Mimo że pogoda nie sprzyjała, padał deszcz i było zimno, duża grupa ludzi zdecydowała się uczestniczyć w tych uroczystościach. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Kazimierza Kamińskiego "Huzara" i jego żołnierzy przy rondzie im. Solidarności i złożyli wieńce.

Więcej…

 

Dnia 6 kwietnia 2013 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się turniej Ogólnopolski ''Halowa Polska” w kategorii Futsal Junior, stanowiący pierwszy dzień zawodów. Przyjechało do nas czternaście drużyn całej Polski, m in: z Nowego Dworu, Żegocina, Rzeszowa, Milanówka. Z tymi właśnie drużynami graliśmy w grupie. W naszym zespole wystąpili następujący zawodnicy: kapitan Mateusz Murawski, dwaj bramkarze Mateusz Dołęgowski i Hubert Stanisławski oraz zawodnicy występujący w polu: Kamil Szymborski, Jakub Wójcik, Sebastian Jabłoński, Andrzej Kaczyński, Jakub Morawski, Paweł Murawski, Piotr Puławski i Maciej Walendziewski.

Więcej…

 
Więcej artykułów…