Czwartek  14 marca 2013 roku nie był zwyczajnym dniem pracy w klasie Vc. Przygoda rozpoczęła się o godzinie 9:00, kiedy sygnał: „ Polskie Radio Białystok” przywitał  naszą gromadkę w siedzibie radia. W trakcie zwiedzania poznaliśmy tajniki pracy w radiu, mieliśmy okazję spróbować swoich sił przy konsoli radiowej czy też obejrzeć fonotekę w ilości 25 tysięcy płyt. Dowiedzieliśmy się, że liczba płyt dostępna w radiu pozwoliłaby słuchać muzyki przez około 55 lat bez przerwy.

Przyjemną zabawę w czwartkowe popołudnie dopełniła projekcja filmu 3D pt: „ Oz wielki i potężny”.

Wycieczka dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim odkryła przed uczniami klasy Vc magiczną siłę i moc słowa mówionego. Może w niektórych naszych uczniach obudzi się duch radiowca?...

Uczniowie klasy Vc