Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie unijnym „Trening czyni  mistrza” . Dzięki niemu, uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Organizowanych było wiele zajęć pozalekcyjnych, m.in. kółko historyczne, przyrodnicze, itd. Jednym słowem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty teatralne, prowadzone przez nauczycieli języka polskiego. Członkowie zajęć, pod okiem polonistów, z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do wystawienia końcowych przedstawień: szyto kostiumy, uczono na pamięć tekstu scenariusza...


Wreszcie, na początku marca, mogliśmy podziwiać owoce pracy młodych artystów. Jedną z takich grup teatralnych kierowała pani Hanna Popławska. Pod jej opieką, wybrani uczniowie z klasy VI „C”, przygotowali spektakl na podstawie powieści Clive’a Staples’a Lewis’a, pt.”Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i Stara Szafa”. Aktorzy stanęli na wysokości zadania i zabrali uczniów w cudowną podróż do fantastycznej krainy, gdzie dobro toczy odwieczną walkę ze złem i ostatecznie zwycięża. Niezwykły klimat udało się zbudować m. in. Dzięki wspaniałej dekoracji - tutaj specjalne podziękowania należy kierować do pani Marii Śmigielskiej.


Przedstawienie zachwyciło nauczycieli i uczniów oraz wywarło na nich ogromne, niezapomniane wrażenie- zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, robionych w trakcie trwania spektaklu.

Aktorzy:

Aleksandra Grodzka - Biała Czarownica

Marcelina Jasina - lew Aslan

Martyna Jamiołkowska - Edmund

Magdalena Buczyńska - Zuzanna

Julia Kamińska - Łucja

Wiktoria Łapińska - Piotr

Natalia Puchalska - pani Bobrowa

Rafał Krasowski - pan Bóbr

Jakub Socik - karzeł

Anna Kućmierowska - narrator

Malwina Milik- wilk, faun Tumnus

GALERIA

Uczniowie klasy VIc