W dniu 22 kwietnia 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.  W bieżącym roku święto naszej planety, potraktowaliśmy bardzo poważnie. Już kilka tygodni przed nim na ścianach naszej szkoły pojawiły się ogłoszenia. Z ich treści wynikało, że każda klasa ma przygotować plakat na konkurs, na temat: „Jaki pozytywny, bądź negatywny wpływ ma człowiek na środowisko i przyrodę?”. Zwycięzca miał  otrzymać punkty do współzawodnictwa klas. Toteż każdemu zależało na wygranej.  Wszystkie klasy 4-6 miały również założyć w tym dniu koszulkę w wybranym kolorze tęczy. To był wspaniały pomysł! Nasza klasa wybrała piątą barwę tego zjawiska optycznego – niebieski.

Postanowiliśmy, że nasz plakat będzie przedstawiał kulę ziemską, którą otaczają cztery dłonie: czerwona, biała, czarna i żółta. Symbolizować miało to różne narodowości. Na plakacie widniał też napis: „Piękno przyrody w naszych rękach”. Robiliśmy ją ok. 8 godzin! Chociaż pracy było naprawdę wiele, to efekt był zachwycający. Kiedy nadszedł ten dzień, ten jeden dzień w roku, w którym planeta, na której żyjemy ma swoje święto, wszyscy uczniowie poczuli się niezwykle. W szkole i na lekcjach było inaczej, jakoś radośniej. To było jak powiew świeżego powietrza. Piękne plakaty wykonane przez uczniów mówiły same za siebie. Uczyły, jak należy postępować, aby na świecie było pięknie i czysto. Niektóre kolory koszulek się powtarzały, ale nikt się tym nie przejmował. Wyglądaliśmy przecudownie i kolorowo. Każdy czuł się wspaniale i był wesoły. Bowiem jak być nieradosnym, kiedy  widzisz mnóstwo uśmiechniętych ludzi, którzy wyglądają jak tęcza porwana na kawałki i rozrzucona po całej szkole. Oczywiście uroczystość tą uświetniła też piękna wystawa pani Marii Śmigielskiej, na I piętrze. Nasza pani od plastyki przedstawiła to za pomocą czterech żywiołów: wody, powietrza, ziemi i ogień. Każdy kto przechodził obok zatrzymywał się i podziwiał. Następnego dnia odbył się apel z tej okazji. Przygotowała go klasa VI a i choć był krótki, to przekazał mnóstwo informacji. Dowiedzieliśmy się, że warto segregować śmieci, ponieważ w tym roku wchodzi nowa ustawa. Za takie śmieci, które są posegregowane zapłacimy  mniej. Nie tylko możemy zaoszczędzić pieniądze, ale i też zadbać o środowisko. Teraz wiemy jaki kolor worka należy wybrać, do danego rodzaju odpadów.

Myślę, że zapamiętamy ten dzień na długo, ponieważ był naprawdę wyjątkowy.

GALERIA
Karolina Kaliszczyk

Klasa VI e