Dnia 3 maja 2013 roku w naszym mieście odbyły się uroczystości miejskie związane z obchodami 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. rano o godzinie 9:00 przy pomniku Armii Krajowej (ul. Mickiewicza) zebrały się poczty sztandarowe, delegacje szkół, zakładów pracy, władz miasta i inni mieszkańcy. Mimo że pogoda nie sprzyjała, padał deszcz i było zimno, duża grupa ludzi zdecydowała się uczestniczyć w tych uroczystościach. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Kazimierza Kamińskiego "Huzara" i jego żołnierzy przy rondzie im. Solidarności i złożyli wieńce.

W kościele pw. św. Jana Chrzciciela została odprawiona msza święta za Ojczyznę. Pod koniec można było obejrzeć krótką część artystyczną przygotowana przez uczniów Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem. następnie pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej złożono kwiaty. Po południu w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się II Konkurs Pieśni Patriotycznej. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu, wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2 oraz dorośli, soliści, duety, zespoły, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sala kina Miejskiego Ośrodka Kultury była wypełniona "po brzegi". Około godziny 21:00 wręczono nagrody: puchary i dyplomy. To była bardzo potrzebna uroczystość.


Julia Grabowska klasa VI B