Dzień  15 marca 2013 roku był jednym z wielu. Zdawałoby się , że nie różnił się od innych. A jednak... W tym dniu wraz z koleżanką Karoliną Sienicką pojechałyśmy do Białegostoku na uroczyste podsumowanie konkursu. W III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku na Podlasiu" nasze prace zostały dostrzeżone i nagrodzone. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Zawody odbywały się pod honorowym patronatem: Wojewody Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

To ogromny sukces. należy pamiętać, że na konkurs wpłynęło 720 prac, a więc konkurencja była ogromna. Jury wyłoniło 58 laureatek, wśród nich byłyśmy i my, uczennice klasy VI B. Nasz sukces nie byłby możliwy bez merytorycznej pomocy nauczycielki plastyki mgr Marii Śmigielskiej, to jej zawdzięczamy wysoki poziom naszych prac. Dominika wykonała pracę malarską pejzażową z jej ulubioną porą roku - wiosną. Karolina przedstawiła jesień. Wybrała oryginalną technikę, w której używając kolorowych gazet stworzyła ciekawą fakturę.

Uroczyste podsumowanie konkursu minęło w bardzo miłej atmosferze. Po części oficjalnej była zaprezentowana część artystyczna w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. Słodki poczęstunek zakończył ten wspaniały dzień. W pełni usatysfakcjonowane, radosne i dumne wróciłyśmy do Wysokiego Mazowieckiego. Cieszymy sie, że godnie reprezentowałyśmy naszą szkołę.

Karolina Sienicka i Dominika Choińska  (Klasa VI B)