Start Świetlica

Tuż przed Bożym Narodzeniem odbył się konkurs plastyczny na ozdobę bożonarodzeniową, zorganizowany przez świetlicę szkolną Kaskada.

Celem konkursu było utrwalanie i kształtowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, pobudzanie kreatywności, wyobraźni oraz rozwijanie zdolności manualnych.

Więcej…

 

Cele konkursu:

- utrwalanie i kształtowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych,

- pobudzanie kreatywności oraz wyobraźni plastycznej uczestników konkursu,

- rozwijanie zdolności manualnych.

Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Podzielony został na trzy kategorie wiekowe:

Więcej…

 

" The Dot " Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Więcej…

 

Nasza szkoła kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo uczniów. Uczymy dzieci od najmłodszych lat, jak należy poruszać się w drodze do i ze szkoły oraz jak zachowywać się w różnych innych miejscach oraz sytuacjach.

15 września 2020 roku dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Więcej…

 

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w akcji ,,Kreatywni na 101”. Akcja ta realizowana była we współpracy z Disney Channel i Stowarzyszeniem Nauczycieli Edukacji Początkowej. Jej głównym celem był rozwój kreatywności, sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie.

Więcej…

 

Nieustanne podróże, życie na walizkach i ciekawość świata – to sformułowania wpisujące się w zawód pilota wycieczek.

26 marca w świetlicy szkolnej w ramach doradztwa zawodowego gościliśmy panią Hannę Kenigsman – pilotkę wycieczek. Pani Hanna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o zawodzie, który wykonuje.

Więcej…

 

6. czerwca 2018 roku w świetlicy szkolnej Kaskada zawitali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wysokiem Mazowieckiem. Sierżant sztabowy Michał Michalski oraz posterunkowa Katarzyna Łapińska na początku spotkania przypomnieli uczniom o zasadach bezpiecznego zachowywania się zarówno w szkole, drodze do szkoły, na ulicy oraz w domu.

Więcej…

 

Drodzy uczniowie, z przyjemnością informujemy, iż dzięki waszej uprzejmości w Świetlicy Kaskada II utworzono Kącik Czytelniczy. W ramach akcji „Świetlica Lubi Książki” wpłynęło do nas 101 książek, a w tym: encyklopedie, słowniki, literatura dziecięca i młodzieżowa.

Więcej…

 

26 kwietnia w Świetlicy „Kaskada I” odbyło się kolejne spotkanie z serii „Zawód z pasją”. Tym razem naszym gościem był aspirant sztabowy pan Paweł Łukasik. Uczniowie zapoznali się z zawodem policjanta. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole.

Więcej…

 
Więcej artykułów…