Start Świetlica

Spotkanie uczniów z zawodowymi żołnierzamiTo już kolejne spotkanie z cyklu „Zawodowy zawrót głowy”, które odbywa się w świetlicy Kaskada. Marszowym krokiem, w umundurowaniu przekroczyli próg naszej sali mł. chor. Piotr Lepiarz oraz szer. Maciej Roszkowski, którzy służą w Jednostce Wojskowej 2031 w Plewkach.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji na temat ich zawodowej pracy. Dowiedziały się, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co robi żołnierz na poligonie. Dodatkowo goście przeprowadzili musztrę, która nie była łatwym zadaniem, jednak nasi uczniowie poradzili sobie bez problemów. Dzieci zapoznały się z bliska z ekwipunkiem żołnierza, zaś największą atrakcją spotkania była możliwość przymierzenia elementów umundurowania.

Żołnierska wizyta była bardzo udana. Dziękujemy za spotkanie.

GALERIA

Monika Rzymska
Renata Zaleska

 

“Zawodowy zawrót głowy” - spotkanie z farmaceutąWychowankowie świetlicy Kaskada regularnie poznają różne zawody. Ostatnio dzieci miały możliwość zapoznania się z profesją farmaceuty. Jak zawsze zaprezentowane zostały narzędzia i środowisko pracy omawianego zawodu. Tym razem zajęcia uatrakcyjniło spotkanie z p. Anną Kamińską - farmaceutką. Nasz gość wprowadził dzieci w tajniki pracy w aptece oraz uświadomił im, jak ważna jest precyzja i skupienie w tym zawodzie.
Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy za interesującą lekcję.

GALERIA

Monika Rzymska
Renata Zaleska

 

Tuż przed Bożym Narodzeniem odbył się konkurs plastyczny na ozdobę bożonarodzeniową, zorganizowany przez świetlicę szkolną Kaskada.

Celem konkursu było utrwalanie i kształtowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, pobudzanie kreatywności, wyobraźni oraz rozwijanie zdolności manualnych.

Więcej…

 

Cele konkursu:

- utrwalanie i kształtowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych,

- pobudzanie kreatywności oraz wyobraźni plastycznej uczestników konkursu,

- rozwijanie zdolności manualnych.

Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Podzielony został na trzy kategorie wiekowe:

Więcej…

 

" The Dot " Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Więcej…

 

Nasza szkoła kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo uczniów. Uczymy dzieci od najmłodszych lat, jak należy poruszać się w drodze do i ze szkoły oraz jak zachowywać się w różnych innych miejscach oraz sytuacjach.

15 września 2020 roku dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Więcej…

 

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w akcji ,,Kreatywni na 101”. Akcja ta realizowana była we współpracy z Disney Channel i Stowarzyszeniem Nauczycieli Edukacji Początkowej. Jej głównym celem był rozwój kreatywności, sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie.

Więcej…

 

Nieustanne podróże, życie na walizkach i ciekawość świata – to sformułowania wpisujące się w zawód pilota wycieczek.

26 marca w świetlicy szkolnej w ramach doradztwa zawodowego gościliśmy panią Hannę Kenigsman – pilotkę wycieczek. Pani Hanna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o zawodzie, który wykonuje.

Więcej…

 

6. czerwca 2018 roku w świetlicy szkolnej Kaskada zawitali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wysokiem Mazowieckiem. Sierżant sztabowy Michał Michalski oraz posterunkowa Katarzyna Łapińska na początku spotkania przypomnieli uczniom o zasadach bezpiecznego zachowywania się zarówno w szkole, drodze do szkoły, na ulicy oraz w domu.

Więcej…

 
Więcej artykułów…