Spotkanie uczniów z zawodowymi żołnierzamiTo już kolejne spotkanie z cyklu „Zawodowy zawrót głowy”, które odbywa się w świetlicy Kaskada. Marszowym krokiem, w umundurowaniu przekroczyli próg naszej sali mł. chor. Piotr Lepiarz oraz szer. Maciej Roszkowski, którzy służą w Jednostce Wojskowej 2031 w Plewkach.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji na temat ich zawodowej pracy. Dowiedziały się, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co robi żołnierz na poligonie. Dodatkowo goście przeprowadzili musztrę, która nie była łatwym zadaniem, jednak nasi uczniowie poradzili sobie bez problemów. Dzieci zapoznały się z bliska z ekwipunkiem żołnierza, zaś największą atrakcją spotkania była możliwość przymierzenia elementów umundurowania.

Żołnierska wizyta była bardzo udana. Dziękujemy za spotkanie.

GALERIA

Monika Rzymska
Renata Zaleska

 

“Zawodowy zawrót głowy” - spotkanie z farmaceutąWychowankowie świetlicy Kaskada regularnie poznają różne zawody. Ostatnio dzieci miały możliwość zapoznania się z profesją farmaceuty. Jak zawsze zaprezentowane zostały narzędzia i środowisko pracy omawianego zawodu. Tym razem zajęcia uatrakcyjniło spotkanie z p. Anną Kamińską - farmaceutką. Nasz gość wprowadził dzieci w tajniki pracy w aptece oraz uświadomił im, jak ważna jest precyzja i skupienie w tym zawodzie.
Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy za interesującą lekcję.

GALERIA

Monika Rzymska
Renata Zaleska

 

Tuż przed Bożym Narodzeniem odbył się konkurs plastyczny na ozdobę bożonarodzeniową, zorganizowany przez świetlicę szkolną Kaskada.

Celem konkursu było utrwalanie i kształtowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, pobudzanie kreatywności, wyobraźni oraz rozwijanie zdolności manualnych.

Więcej…

 

Cele konkursu:

- utrwalanie i kształtowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych,

- pobudzanie kreatywności oraz wyobraźni plastycznej uczestników konkursu,

- rozwijanie zdolności manualnych.

Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Podzielony został na trzy kategorie wiekowe:

Więcej…

 
Więcej artykułów…