Z okazji Światowego Dnia Origami przypadającego 24 października w świetlicy szkolnej „Kaskada” odbyły się zajęcia z dziećmi. Origami to starodawna sztuka składania papieru wywodząca się ze starożytnych Chin i Japonii. Uczy wyobraźni, cierpliwości i staranności, a przede wszystkim rozwija manualnie. Uczniowie zaczęli od prostych figur wymagających kilku złożeń, po czym przeszli do składania bardziej zaawansowanych modeli.

Więcej…

 

02. października 2018 roku uczniowie uczęszczający na świetlicę uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o zgodnym z przepisami przechodzeniu przez ulicę i  prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.

Więcej…

 

Do 19.11.2018 r. internauci mogą głosować na naszą świetlicę szkolną Kaskada, startującą w konkursie „Się gra się ma… Odlotowy Playroom!”.

Akcja „Się gra się ma… Odlotowy Playroom!” to program, którego celem jest promowanie zalet płynących ze wspólnej zabawy różnymi grami oraz podnoszenie u dzieci świadomości, że gry są wartościowym sposobem spędzania wolnego czasu.

Więcej…

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie wśród dzieci postawy czytelniczej. Tego dnia dzieci ze świetlicy wybrały się do szkolnej biblioteki, aby posłuchać głośnego czytania i podyskutować o książkach.

Więcej…

 
Więcej artykułów…