„Mikołajki, Mikołajki, to jest taki wieczór z bajki.
Gdy się każdy dzieckiem staje, pędzą wtedy Mikołaje.
Jeden przez drugiego leci, aby uradować dzieci.”

5. grudnia  do świetlicy – do grzecznych dzieci, przyszedł Święty Mikołaj wraz z osobistymi pomocnicami Śnieżynkami. Dzieci przywitały ich z ogromną radością. Gość przyniósł gry planszowe oraz pomoce edukacyjne, które urozmaicą czas spędzony po lekcjach w szkole. Każde dziecko otrzymało także słodki upominek.

Więcej…

 

14 listopada w świetlicy szkolnej „Kaskada” odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „PROJEKT ODBLASKU”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Głównym jego celem było utrwalenie i propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz uświadomienie konieczności noszenia odblasków.

Więcej…

 

Z okazji Światowego Dnia Origami przypadającego 24 października w świetlicy szkolnej „Kaskada” odbyły się zajęcia z dziećmi. Origami to starodawna sztuka składania papieru wywodząca się ze starożytnych Chin i Japonii. Uczy wyobraźni, cierpliwości i staranności, a przede wszystkim rozwija manualnie. Uczniowie zaczęli od prostych figur wymagających kilku złożeń, po czym przeszli do składania bardziej zaawansowanych modeli.

Więcej…

 

02. października 2018 roku uczniowie uczęszczający na świetlicę uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o zgodnym z przepisami przechodzeniu przez ulicę i  prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…