WideofonW świetlicy „Kaskada” został zamontowany wideodomofon. Urządzenie znacznie ułatwia kontakt z rodzicami w czasie podwyższonych norm sanitarnych. Poza tym poprawia i gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa dzieci oraz stanowi barierę przed niepożądanymi osobami. Rodzice zgłaszają odbiór dziecka za pomocą wideodomofonu zamontowanego w głównym holu szkoły, części klas 1-3, a wychowawcy świetlicy, dzięki umieszczonemu monitorowi, widzą i słyszą osobę odbierającą.

Więcej…

 

Bezpieczna droga do szkoły24 września 2021 roku Świetliczaki wzięły udział w zajęciach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjantki w sposób interesujący przedstawiły uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, chodniku i  poboczu. Dzieci miały okazję w praktyce dowiedzieć się o bezpieczeństwie na drodze, w szkole oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania policjantki skontrolowały wiedzę dzieci w zakresie znajomości zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na pasach. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, zaś nauka połączona z zabawą okazała się cenną lekcją.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszkom za przybycie i przybliżenie tematyki bezpieczeństwa naszym podopiecznym.

GALERIA

Wychowawcy świetlicy

 

Międzynarodowy Dzień Kropki15 września w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Świętowanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu o małej dziewczynce Vashti, bohaterce książki dla dzieci pt. „Kropka”. Świetliczaki uczestniczyły w różnych zajęciach z kropką w tle. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia Vashti uświadomiła nam, że każdy ma jakieś ukryte talenty, które drzemią w nas głęboko i czekają na nasze odkrycie.

GALERIA

Nauczyciele świetlicy

 

Bezpieczne wakacjeJuż niedługo zaczną się wakacje, tak bardzo upragnione przez dzieci. To nie tylko czas wypoczynku, ale i dużych zmian w codziennych zajęciach i przyzwyczajeniach. Kończą się obowiązki związane ze szkołą i nauką, więc można planować różne przygody i zabawy. Niektórzy spotkają się z przyjaciółmi, inni wyjadą odkrywać różne ciekawe miejsca. Jednak wszyscy muszą pamiętać o tym, że dobra zabawa nie zwalnia nikogo z obowiązku dbania o bezpieczeństwo, swoje i innych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…