Marzec i kwiecień w świetlicy szkolnej Kaskada upłynęły pod hasłem zdrowego odżywiania. W związku z tym 23. marca dołączyliśmy do obchodów Międzynarodowego Dnia Szpinaku.

Szpinak jest podstawowym składnikiem zdrowej diety. Stanowi bogate źródło witamin, białka, błonnika oraz soli mineralnych. Niestety mimo znacznych walorów odżywczych szpinak wśród dzieci nigdy nie cieszył się popularnością, dlatego wykorzystując ten dzień postanowiłyśmy ocieplić jego wizerunek w oczach naszych wychowanków.

Więcej…

 

Kwiecień  w świetlicy szkolnej Kaskada upłynął pod hasłem zdrowego odżywiania, tak więc po Dniu Szpinaku przyszedł czas na Dzień Marchewki, który obchodziliśmy 5. kwietnia.

Marchewka jest smaczna i zdrowa oraz lubiana przez większość zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jej jedzenie dostarcza organizmowi potrzebnych witamin i składników mineralnych.

Więcej…

 

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w akcji ,,Kreatywni na 101”. Akcja ta realizowana była we współpracy z Disney Channel i Stowarzyszeniem Nauczycieli Edukacji Początkowej. Jej głównym celem był rozwój kreatywności, sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie.

Więcej…

 

Nieustanne podróże, życie na walizkach i ciekawość świata – to sformułowania wpisujące się w zawód pilota wycieczek.

26 marca w świetlicy szkolnej w ramach doradztwa zawodowego gościliśmy panią Hannę Kenigsman – pilotkę wycieczek. Pani Hanna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o zawodzie, który wykonuje.

Więcej…

 
Więcej artykułów…