W oczekiwaniu na ferie zimowe 2019 wychowankowie świetlicy szkolnej Kaskada mieli okazję sprawdzić swoją kondycję w zabawach ruchowych przygotowanych przez wychowawców świetlicy. Pod hasłem „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” poprowadzono zajęcia edukacyjno-ruchowe, których celem było uświadomienie dzieciom wpływu aktywności fizycznej na stan ich zdrowia, prawidłowy rozwój oraz samopoczucie. W pierwszej kolejności przeprowadzono pogadankę o zdrowym spędzaniu czasu wolnego w ferie, w trakcie której dzieci wymieniały się pomysłami na nadchodzące dni wolne. Następnie, pod czujnym okiem p. Beaty Kuleszy dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Rozgrzewkę rozpoczęła zabawa „Pająk”. Następnie dzieci rywalizowały ze sobą podczas wyścigu rzędów, pokonując różnego rodzaju tory przeszkód.

Zajęcia miały na celu nie tylko zwiększenie sprawności fizycznej wychowanków świetlicy, ale także uczyły współpracy w grupie, a przede wszystkim dały im szansę na pozytywne spożytkowanie nadmiaru nagromadzonej w nich energii oraz uświadamiały przewagę aktywnej, nad pasywną, formy spędzania czasu.

GALERIA

Wychowawcy  świetlicy