Nieustanne podróże, życie na walizkach i ciekawość świata – to sformułowania wpisujące się w zawód pilota wycieczek.

26 marca w świetlicy szkolnej w ramach doradztwa zawodowego gościliśmy panią Hannę Kenigsman – pilotkę wycieczek. Pani Hanna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o zawodzie, który wykonuje. Uczniowie zapoznali się z zakresem zadań i obowiązków pilota wycieczek. W trakcie spotkania pani Hanna przedstawiła uczniom przykładowy program wycieczki, opowiedziała o zdarzeniach, z którymi spotkała się w swojej pracy, zwróciła uwagę na dokumenty gromadzone podczas organizacji wycieczki, opowiedziała o współpracy z kierowcą, o bezpieczeństwie uczestników oraz w jaki sposób umila czas podróżującym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pani Hanny, miały również możliwość zadawania pytań.

Na koniec spotkania dzieci razem z gościem wspólnie odśpiewały dobrze znaną wszystkim uczestnikom wycieczek piosenkę pt. „Stokrotka” oraz wykonały układ taneczny do piosenki „Miłość w Zakopanem”. Pani Hanna wprowadziła bardzo sympatyczną atmosferę w świetlicy, za co serdecznie dziękujemy.

Wychowawcy świetlicy