Marzec i kwiecień w świetlicy szkolnej Kaskada upłynęły pod hasłem zdrowego odżywiania. W związku z tym 23. marca dołączyliśmy do obchodów Międzynarodowego Dnia Szpinaku.

Szpinak jest podstawowym składnikiem zdrowej diety. Stanowi bogate źródło witamin, białka, błonnika oraz soli mineralnych. Niestety mimo znacznych walorów odżywczych szpinak wśród dzieci nigdy nie cieszył się popularnością, dlatego wykorzystując ten dzień postanowiłyśmy ocieplić jego wizerunek w oczach naszych wychowanków.

W formie gier i zabaw dzieci poznawały właściwości szpinaku, jego wartości odżywcze oraz możliwe formy jego spożycia. Dzieci były zdziwione, iż szpinak to nie tylko zielona papka będąca zmorą dzieci, ale także element pysznych sałatek oraz ciast. Wraz z wychowawcami świetlicy dzieci przygotowały szpinakową pacynkę „Pana Szpinaka”, którą udekorowały gazetkę świetlicową. Gry i konkursy wiedzy o szpinaku nagrodzono zielonymi koszulkami, a wszyscy uczniowie mieli możliwość skosztowania surowych listków zielonego szpinaku. Wszystko po to, aby zachęcić dzieci do łamania stereotypów żywieniowych i bycia otwartym na nowe smaki.

Mamy nadzieję, iż Pan Szpinak będzie przywoływał miłe skojarzenia i na kolejne wspomnienie tej zielonej rośliny na twarzach dzieci pojawi się szeroki uśmiech.

Dziękujemy uczniom za wspólną zabawę i zachęcamy do zdrowego odżywiania.

GALERIA

Wychowawcy świetlicy