W piątek, 6 marca 2020 r. z racji Europejskiego Dnia Logopedy, uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z logopedą.

Spotkanie odbyło się w ramach świetlicowego cyklu „Zawodowy zawrót głowy”. Podczas swobodnej rozmowy uczniowie dowiedzieli się, że celem pracy logopedy jest dbanie o prawidłowy rozwój mowy swoich podopiecznych.  Aby pięknie mówić trzeba mieć sprawne narządy mowy, umiejętnie gospodarować oddechem, mieć dobry słuch fizyczny oraz ten, dzięki któremu potrafimy różnicować głoski lub dokonać analizy i syntezy wyrazów. Uczniowie chętnie uczestniczyli w proponowanych zabawach logopedycznych. Razem z logopedą wykonywali różnorodne ćwiczenia.

Atrakcyjność zajęć podniosło wykorzystanie pomocy, które w łatwy sposób można wykonać z ogólnie dostępnych przedmiotów. Kubek ze słomką sprawdził się doskonale jako dmuchajka do ćwiczeń oddechowych. Bajka logopedyczna pt. „Myszka Mysia” była pretekstem do wypowiadania się oraz przeprowadzenia zabaw artykulacyjnych. Malowankę w postaci puzzli wykorzystaliśmy do ćwiczeń percepcji wzrokowej i słuchowej, bogacenia słownictwa i budowania zdań.

Ciekawość i zaangażowanie uczniów świadczą o tym, że zajęcia bardzo im się podobały, Być może w przyszłości któraś dziewczynka lub chłopiec również zostanie logopedą?

Logopeda szkolny

Wychowawcy świetlicy

GALERIA