Tuż przed Wielkanocą odbył się konkurs plastyczny „Moja Kartka Wielkanocna”, zorganizowany przez świetlicę szkolną Kaskada.

Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej dzieci, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi oraz popularyzacja Świąt Wielkanocnych umacniających więzi rodzinne i środowiskowe. Konkurs podzielony był na dwie kategorie:

- I - uczniowie klas I-III,

- II - uczniowie klas IV-VIII.

Jury miało bardzo trudne zadanie, żeby wyłonić zwycięzców, ponieważ wpłynęły zdjęcia pięknych prac wykonanych różnymi technikami.

Prace zostały ocenione zgodnie z kryteriami:

• zgodność z tematem konkursu;

• pomysłowość;

• oryginalność ujęcia tematu;

• estetyka wykonania.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Zwycięzcom gratulujemy:

I miejsce – Kinga Gut kl. III A

II miejsce – Kamil Mentecki kl. I C

III miejsce – Dominik Cieślukiewicz kl. I B

I miejsce – Amelia Porzezińska kl. VI D

II miejsce – Natalia Pawlik kl. VII C

III miejsce – Wiktoria Rosochacka kl. VII C

Uczestnicy otrzymają dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się po powrocie do placówki, o dokładnym terminie wszystkich poinformujemy.

Zdjęcia wszystkich prac można obejrzeć pod adresem:

Życzymy wszystkim wesołych, ale przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Wychowawcy świetlicy