Dzień Matki to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość.

Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Z racji zbliżającego się tego wyjątkowego dnia odbył się konkurs plastyczny „Laurka dla Mamy”, zorganizowany przez świetlicę szkolną Kaskada. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień twórczych dzieci, rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych, kultywowanie pamięci o Dniu Mamy i uwrażliwienie uczniów na piękno tego święta. Konkurs podzielony był na dwie kategorie:

I - uczniowie klas I-III,

• II - uczniowie klas IV-VIII.
Jury miało bardzo trudne zadanie żeby wyłonić zwycięzców, ponieważ wpłynęły zdjęcia pięknych prac wykonanych różnymi technikami.
Prace zostały ocenione zgodnie z kryteriami:
• zgodność z tematem konkursu;
• pomysłowość;
• oryginalność ujęcia tematu;
• estetyka wykonania.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Zwycięzcom gratulujemy:
I miejsce – Natalia Rzepko kl. 3a
II miejsce – Kinga Gut kl. 3a
III miejsce – Zofia Ostaszewska kl. 1c
Wyróżnienia: Kamil Mentecki kl. 1c,  Krzysztof Dąbrowski kl. 1c
I miejsce – Natalia Kalinowska kl. 6c
II miejsce – Amelia Porzezińska kl. 6d
III miejsce – Emilia Jabłońska kl. 7b
Wyróżnienie: Godlewska Gabriela kl. 5b
Uczestnicy otrzymają dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się po powrocie do placówki, o dokładnym terminie wszystkich poinformujemy.
Zdjęcia wszystkich prac można obejrzeć pod adresem:
Wychowawcy świetlicy