Dnia 19 stycznia 2018 roku w świetlicy szkolnej „Kaskada” odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczne Ferie”. Został on zorganizowany przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Konkurs skierowany był do uczniów klas III SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, a za cel stawiał sobie przede wszystkim propagowanie zasad bezpieczeństwa,

kształtowanie wzorców zdrowego życia i spędzania wolnego czasu oraz poznanie zasad bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Uczestnicy konkursu musieli również wykazać się umiejętnością pracy w grupie, gdyż każdą z klas reprezentował 3-osobowy zespół, który łącząc swoje siły starał się w konkursowych zmaganiach zdobyć jak najwyższe noty.

Jury w składzie sierżant sztabowy Paulina Szablak oraz wychowawca świetlicy Renata Zaleska oceniało zmagania uczestników podczas rozwiązywania rebusów oraz szukania najlepszych rozwiązań do przedstawionych sytuacji problemowych. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu zasad bezpiecznego zachowania się oraz wiedzy na temat tego, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy III A w składzie Aleksandra Deszczyńska, Lena Deszczyńska, Paweł Kaczyński, zdobywając najwięcej punktów za poprawne odpowiedzi oraz najkrótszy czas wykonania poszczególnych zadań.

Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez świetlicę szkolną oraz Komendę Powiatową Policji. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy udanych oraz przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.

GALERIA

Organizatorzy konkursu

Ewelina Czajkowska

Katarzyna Dygan

Monika Rzymska

Renata Zaleska