27 lutego 2018 r., w Świetlicy „Kaskada I”, gościliśmy panią Justynę Brulińską, która pracuje jako pielęgniarka w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem. Pani Justyna przyszła tego dnia do szkoły w białym fartuchu, czepku pielęgniarskim i z tajemniczymi słuchawkami na szyi. Przygotowała dla wychowanków świetlicy krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca.

Pani pielęgniarka przyniosła też ze sobą różne akcesoria takie jak strzykawki, maski, bandaże, aparat do mierzenia ciśnienia oraz wagę, aby każde dziecko mogło te przedmioty dotknąć, zbadać oraz zobaczyć. Pani Justyna zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia, uczniowie  mogli też posłuchać bicia serca za pomocą stetoskopu. Na zakończenie pani pielęgniarka przygotowała kilka pytań, na które oczywiście wszyscy uczniowie znali odpowiedzi. W nagrodę dzieci otrzymały naklejki Dzielnego Pacjenta. To było interesujące i pouczające spotkanie.

Nauczyciel świetlicy

Paulina Zawistowska