Za nami kolejny etap konkursu „Zdrowo Jem, Więcej Wiem ZIMA” organizowanego przez Fundację BOŚ, a tym samym szereg działań promujących zdrowy styl życia. Tym razem skupiliśmy się na szkodliwym wpływie soli i cukru na nasz organizm oraz zachęcaniu do uprawiania sportu.

W ramach uczestnictwa w konkursie przeprowadzono dwie lekcje. W trakcie pierwszej z nich, pod hasłem „W Białej Krainie – ostrożnie z solą i cukrem” dzieci uczyły się, jak  umiejętnie czytać etykiety produktów spożywczych i rozpoznawać, pod jakimi postaciami kryją się sól i cukier. W formie zabawy poznawały skutki nadużywania tych przypraw oraz ich zdrowsze zamienniki. Druga lekcja – „Ruch to zdrowie” pozwalała zwiększać sprawność fizyczną, jak również ćwiczyła umiejętności matematyczne.

Ponadto, na potrzeby tego etapu przeprowadzono konkurs „Przepis na zdrowe słodycze”. Wpłynęło wiele prac, które pozwoliły utworzyć „Książkę Zdrowych Słodyczy”, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy do świetlicy szkolnej Kaskada. Najciekawsze prace zostały nagrodzone, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek. Autorzy dwóch prac zdobyli Odznakę Super Kucharza, a byli to Sandra Łapińska (I B) oraz Jakub Jaźwiński (I B).

W ramach realizowanych działań wspólnie z dziećmi utworzono także „Książkę owocowo-warzywnych historyjek”, w której w humorystycznej konwencji warzywa i owoce zwyciężały nad niezdrowym jedzeniem.

Dołożyłyśmy wszelkich  starań, aby w formie zabawy oraz zadań do wykonania dzieci kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe oraz uświadomiły sobie, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na ich samopoczucie oraz rozwój.

Mamy nadzieję, że nasze działania przysłużą się zdrowiu oraz samopoczuciu uczniów naszej szkoły.

GALERIA


Koordynatorki „Programu dla szkół”

Malwina Falkowska

Monika Rzymska