W dniu 19 marca w Świetlicy „Kaskada I” odbyło się spotkanie ze strażakiem - panem Zbigniewem Prużanin  z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

Zadaniem strażaka było uświadomienie uczniom zagrożenia jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zabawa z ogniem. Pan Zbyszek zademonstrował również pokaz ratownictwa medycznego.

Spotkanie rozpoczęło się od trzech najważniejszych numerów alarmowych, które uczniowie doskonale znali. Funkcjonariusz pożarnictwa z udziałem fantoma, zaprezentował uczniom krok po kroku jak należy udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Odważna część uczniów miała okazję sama wykonać na fantomie masaż serca połączony ze sztucznym oddychaniem. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowym sprzętem jaki strażacy posiadają w torbie, niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy.

Wizyta strażaka wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana uczniom z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie. Bardzo dziękujemy panu Zbigniewowi za poświęcony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.

GALERIAWychowawcy Świetlicy „Kaskada I”

Agnieszka Faszczewska

Malwina Falkowska

Paulina Zawistowska