26 kwietnia w Świetlicy „Kaskada I” odbyło się kolejne spotkanie z serii „Zawód z pasją”. Tym razem naszym gościem był aspirant sztabowy pan Paweł Łukasik. Uczniowie zapoznali się z zawodem policjanta. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole.

Policjant uświadamiał uczniów o grożącym niebezpieczeństwie a także pouczał o odpowiedzialności karnej. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Wychowawcy świetlicy:

Paulina Zawistowska