6. czerwca 2018 roku w świetlicy szkolnej Kaskada zawitali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wysokiem Mazowieckiem. Sierżant sztabowy Michał Michalski oraz posterunkowa Katarzyna Łapińska na początku spotkania przypomnieli uczniom o zasadach bezpiecznego zachowywania się zarówno w szkole, drodze do szkoły, na ulicy oraz w domu.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak należy zachowywać się w czasie wakacji oraz na co szczególnie zwrócić uwagę, aby było bezpiecznie. Nasi uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i wyrażali swoje spostrzeżenia.

Po pogadance uczniowie wyszli przed szkołę i wraz z funkcjonariuszami policji oraz wychowawcami świetlicy przypomnieli, jak należy przejść przez przejście dla pieszych. Następnie, za dzielne i grzeczne zachowanie się podczas spotkania, na dzieci czekała niespodzianka. Każdy uczeń miał możliwość wsiąść do policyjnego samochodu. Policjanci opowiadali, do czego służą poszczególne elementy wyposażenia auta.

GALERIA

Wychowawcy świetlicy