Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie wśród dzieci postawy czytelniczej. Tego dnia dzieci ze świetlicy wybrały się do szkolnej biblioteki, aby posłuchać głośnego czytania i podyskutować o książkach. Na początku spotkania dzieci zrobiły przegląd nowości wydawniczych, które trafiły do biblioteki. Nowe książki wzbudzały emocje i duże zainteresowanie. Do głośnego odczytania wybrany został utwór,, Cukierku ,Ty łobuzie”. Dzieci uważnie słuchały dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. W drugiej części spotkania dzieci otrzymały zadanie polegające na narysowaniu ilustracji do wysłuchanego tekstu.

Dzień głośnego czytania upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunkami p. Malwiną Falkowską i p. Justyną Porowską –Grochowską zadeklarowali ,że  będą częstymi gości biblioteki, aby systematycznie brać udział w akcji głośnego czytania.

 Czytajmy dzieciom codziennie!

GALERIA

 

Wychowawcy świetlicy