Menu główne:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem


Idź do treściSUKCESY LEKKOATLETEK

     Nie bez powodu lekkoatletyka nazywana jest "królową sportu". Lekkoatletyka chyba najbardziej oddaje ducha rywalizacji, jaki drzemie w każdym człowieku. Hasło "szybciej, wyżej, dalej" znakomicie ilustruje nie tylko specyfikę walki, jaką prowadzą na lekkoatletycznych arenach sportowcy, ale oddaje swoistość ludzkiego charakteru, w którym zakodowana jest chęć bycia najlepszym. Zawody lekkoatletyczne były rozgrywane już w starożytnych igrzyskach w Olimpii i innych miastach Hellady. Pięciobój na antycznych greckich stadionach, składał się aż z czterech znanych także współcześnie konkurencji: biegu, skoku w dal, rzutu oszczepem i dyskiem. Piątą były zapasy.
     Dzisiaj lekkoatletyka to zbiór konkurencji, które znacznie różnią się od siebie. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha: rywalizacja nie tylko z przeciwnikami, ale i z własną słabością.
     Tylko uczennice chodzące na zajęcia z tej dyscypliny sportu wiedzą ile potu trzeba wylać z siebie, aby osiągnąć sukces.      Dziewczyny zimą biegają i ćwiczą na hali sportowej natomiast wiosną przenoszą się na boisko sąsiedniej szkoły. Od tego roku korzystamy z boiska "Orlik". Jest tam bieżnia tartanowa z prawdziwego zdarzenia.
     Ciężka praca przeradza się w sukcesy to cieszy i mobilizuje do dalszej pracy.
     Zaczęłyśmy pracę w roku szkolnym 2009/2010 i na Mistrzostwach Powiatu w Trójboju lekkoatletycznym dziewczęta zdobyły I miejsce. Dało to awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbył się w Łomży. Tam nasze zawodniczki zdobyły III miejsce. Dzięki temu znalazły się w finale wojewódzkim, który odbył się w Białymstoku. Trójbój lekkoatletyczny to jak sama nazwa wskazuje trzy konkurencje: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową i skok w dal.
W tym roku szkolnym dziewczęta w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym zajęły I miejsce i uzyskały awans do Półfinału Wojewódzkiego.

1. Zawistowska Magdalena - V a
2. Martyna Wyszyńska - V a
3. Terlikowska Karolina - V a
4. Berbachowska Magdalena - V d
5. Choińska Weronika - V e
6. Choińska Weronika - V d

     Konkurencje wchodzące w skład czwórboju to: bieg na 60 m, skok wzwyż lub w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m.
Ponadto dziewczęta startowały także w Sztafecie Przełajowej, gdzie zdobyły II miejsce w powiecie :

1.Zawistowska Magdalena - V a
2. Martyna Wyszyńska - V a
3. Terlikowska Karolina - V a
4. Berbachowska Magdalena - V d
5. Choińska Weronika - V e
6. Choińska Weronika - V d
7. Weronika Śliwowska - V e
8. Gołaszewska Łucja IV c
9. Kućmierowska Anna - IV c
10. Jamiołkowska Martyna - IV c
11. Brzozowska Natalia - IV c
12. Choińska Dominika - IV b

     W Powiatowych Igrzyskach Lekkoatletycznych wyróżniły się:

III miejsce w skoku wzwyż- Martyna Wyszyńska klasa V a
IV miejsce w biegu na 60 m - Weronika Choińska klasa V d
IV miejsce w biegu na 200 m - Karolina Terlikowska klasa V a

      Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć dziewczyny podczas startów.


Opiekun grupy : Barbara Biała


DŁUGA DROGA DO FINAŁU SIATKARZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

     Finał Wojewódzki Szkół Podstawowych w Piłkę Siatkową dobiegł końca.
     W kolejnych etapach rozgrywek siatkarze klasyfikowali się na następujących pozycjach:

     Mistrzostwo Powiatu- I miejsce
     Półfinał Grupy Zachodniej- I miejsce
     Finał Grupy Zachodniej- II miejsce
     Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego- V miejsce

     W składzie reprezentacji drużyny byli: Laskowski Mateusz, Godlewski Michał, Bielak Dawid, Dołęgowski Michał, Jabłoński Łukasz, Płoński Dominik, Godlewski Dawid, Kalinowski Dominik, Krassowski Szymon, Dąbrowski Bartosz, Kamiński Mateusz, Jabłonowski Paweł.
GALERIA

Młodzi zawodnicy trenowali pod okiem mgr Anny Gołaszewskiej.

SUKCES BADMINTONISTÓW !

     Znamy już wyniki Finału Województwa Podlaskiego w Badmintonie Szkół Podstawowych. Po ciężkiej drodze do zwycięstwa dziewczęta zajęły następujące miejsca:

     I miejsce w powiecie Wysokomazowieckim
     I miejsce w Finale Grupy Zachodniej
     V miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego

     Skład drużyny: Kadłubowska Karolina, Kadłubowska Kamila, Krajewska Dominika, Berbachowska Magdalena, Golaszewska Łucja.
     Nieco słabiej wypadli chłopcy, zajmując:

     II miejsce w Powiecie Wysokomazowieckim
     V miejsce w Finale Grupy Zachodniej

     Uniemożliwiło to start w Finale Wojewódzkim, gdyż tylko I miejsce W Finale Grupy Zachodniej awansuje do Finału Województwa Podlaskiego.

     Skład drużyny: Kućmierowski Tomasz, Dzieniszewski Piotr, Piekutowski Miłosz, Bogucki Jakub. Trenerem obu drużyn jest mgr Anna Gołaszewska.Anna Gołaszewska

SZÓSTE W WOJEWÓDZTWIE!!!

     Aerobik rekreacyjny jest konkurencją sportową rozgrywaną w ramach rywalizacji międzyszkolnej na poziomie wojewódzkim. Cechuje ją dokładność, estetyka ruchu i współpraca w zespole. Drużyna z SP 1 rywalizowała w zawodach finałowych, które odbyły się 2 kwietnia 2011 roku w Wasilkowie. Wielomiesięczne przygotowania, godziny wspólnych prób, uśmiechów oraz wymiany zdań podczas projektowania i doskonalenia układu ćwiczeń, który musi posiadać elementy obowiązkowe, jak również ozdobniki, zaowocowały dużym sukcesem. Michalina Faszczewska, Kamila Kadłubowska, Karolina Kadłubowska, Adrianna Targońska, Martyna Wyszyńska i Magdalena Zawistowska wytańczyły VI miejsce Finału Województwa Podlaskiego. Opiekunką drużyny jest Renata Jaroszewicz, która nie ukrywała swojej radości z osiągniętego wyniku oraz wskazała na wielkie zaangażowanie wszystkich dziewcząt. Z pewnością społeczność JEDYNKI jest dumna i szczęśliwa z postawy koleżanek oraz uczennic.
     Miłośniczki tańca zdecydowanie wolą tańczyć, niż o nim pisać. Dwa razy w tygodniu, pod czujnym okiem swojej trenerki - nauczyciela wychowania fizycznego, rozwijały zdolności rytmiczno-taneczne, harmonię i piękno ruchu; doskonaliły sprawność fizyczną, a także pogłębiały wiadomości dotyczących ruchu fitness, aerobiku i gimnastyki artystycznej. Taniec jest dla nich sposobem wyrażania emocji, taniec to relaks, odreagowanie, zgrabna sylwetka, dobra kondycja, entuzjazm i przyjemność. Podczas treningów ruch nabierał gracji i gibkości, a sylwetka stała się smuklejsza. Systematyczny udział w zajęciach rozwijał sprawność fizyczną, wpływał korzystnie na utrzymanie właściwej postawy ciała, umuzykalnienie oraz kształtował poczucie rytmu i koordynację ruchową. Zajęcia taneczne były również świetnym sposobem na wypełnienie wolnego czasu, uczyły odpowiedzialności, dyscypliny i współpracy z rówieśnikami, były atrakcyjnym wypoczynkiem po nauce.
     Wszystkie z zespołu twierdząc, iż taniec stał się obowiązkiem towarzyskim, bez którego trudno się obejść, cieszą się, że pokonały między innymi rywalki z: 4 szkół białostockich, ze Szczuczyna, Hajnówki, Jawił, Bielska Podlaskiego, Suwałk, i Kleosina. Złote medale wręczono perfekcjonistkom z Wasilkowa, srebro odebrały uczennice SP 4 z Białegostoku, na najniższym podium stanęły dziewczęta z Augustowa.


GALERIA

Gratulacje nalezą się wszystkim;-)
(nawet JEDENASTU SĘDZIOM!!!)
Renata Jaroszewicz


Mistrzostwa Szkoły w Ringo KL V

"W ringo graj ze mną, w ringo graj ze mną
W ringo ze mną graj
Szczęście sfrunie z nim w twe ręce
A ty mu szansę daj!"


     Kiedyś tę piosenkę śpiewał zespół 2+1. Na przełomie stycznia i lutego mogliśmy przypomnieć sobie te słowa. Wtedy bowiem odbyły się zawody ringo klas piątych. Oprócz chęci wygrania zawodnikom towarzyszył też radosny nastrój oraz wielkie emocje. Drużyny w świetnym składzie grały bardzo fair play. Każdy zwinnie łapał ringo, a potem przerzucał na drugą połowę boiska, z nadzieją, że żaden z przeciwników nie złapie lecącego krążka. Trudno było zdobyć punkty, więc gdy tylko jakiejś drużynie się to udało, skakała ona z radości. Ostateczne wyniki są takie:

DZIEWCZĘTA KLAS PIĄTYCH:
5a - 5b 2:1
5c - 5d 1:2
5e - 5a 1:2
5b - 5d 1:2
5c - 5e 2:1
5a - 5d 0:2
5b - 5c 2:1
5e - 5d 0:2
5a - 5c 2:0
5e - 5b 1:2
I miejsce - VD
II miejsce - VA
III miejsce - VB
IV miejsce - VC
V miejsce - VE


CHŁOPCY KLAS PIĄTYCH:
5a - 5b 2:1
5c - 5d 2:0
5e - 5a 1:2
5b - 5d 2:0
5c - 5e 2:1
5a - 5d 2:0
5b - 5c 0:2
5e - 5d 2:0
5a - 5c 1:2
5e - 5b 1:2
I miejsce - VC
II miejsce - VA
III miejsce - VB
IV miejsce - VE
V miejsce - VD


GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Oczywiście gratulacje należą się wszystkim, że tak dzielnie walczyli o wygraną, nawet jeśli nie udało im się jej zdobyć.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


Roksana Mirek

Mistrzostwa Szkoły w Ringo KL IV


     Ringo to bardzo prosta polska gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku drużyny przeciwnej. Ile może wzbudzić emocji mogą powiedzieć uczniowie klas IV, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Ringo, które odbyły się w naszej szkole w miesiącu grudniu. W trakcie gry, śmiech przeplatał się z płaczem ,z okrzykami radości i goryczą porażki. Wszystkie klasy zgłosiły swój udział zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców (9 drużyn). Nie zabrakło także kibiców, którzy dopingowali swoim faworytom i oklaskiwali każdy zdobyty punkt. Zawodnicy rywalizowali między sobą w sportowej walce z ogromnym zaangażowaniem i sportowym zacięciem. Rozgrywki odbyły się systemem gry "każdy z każdym" co dało w sumie 15 meczy. Wyniki Mistrzostw Szkoły w Ringo przedstawiają się następująco:

KATEGORIA DZIEWCZĄT
I miejsce - klasa IV c
II miejsce - klasa IV a
III miejsce - klasa IV b, IV d , IV e

KATEGORIA CHŁOPCÓW
I miejsce - klasa IV e
II miejsce - klasa IV c
III miejsce - klasa IV d
IV miejsce - klasa IV b


Gratulacje nie tylko dla zwycięzców, ale wszystkich uczestników, którzy swój wolny czas spędzili aktywnie i na sportowo .

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Barbara Biała


Sukces młodych mistrzów w pływaniu!


     Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem zdobyli aż 9 medali na Finałach Igrzysk Grupy Zachodniej w Pływaniu, pod opieką p. Anny Gołaszewskiej. Zawody odbyły się na pływalni miejskiej KOKIS w Kolnie dnia 13.02.2011r.


     Na 7 drużyn startujących (SP1 Kolno, SP2 Kolno, SP10 Łomża, SP5 Zambrów, SP4 Zambrów, SP Turośl, SP1 Wysokie Mazowieckie) dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem mazowieckiem, zajęły II miejsce w klasyfikacji ogólnej.
     Oto nazwiska osób, startujących w igrzyskach, ich zajęte miejsce i zdobyte czasy:

     Styl klasyczny:
I miejsce- Gołaszewska Łucja - 49,82
II miejsce- Gołaszewska Patrycja - 51,38
XI miejsce- Brzozowska Natalia - 1:04,09

     Styl grzbietowy:
I miejsce- Kierlewicz Angelika - 47,82
IV miejsce- Dworakowska Emilia - 49,25
X miejsce- Ożarowska Gabriela - 58,28

     Styl motylkowy;
I miejsce- Berbachowska Magdalena - 40,72

     Styl dowolny;
VII miejsce- Kadłubowska Kamila - 43,56
IX miejsce- Nowacka Stefania - 45,14
XI miejsce- Kadłubowska Karolina - 47,66

     Na 6 drużyn startujących w sztafecie 8x25m dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, zajęły II miejsce z czasem 2:31,82.


     Skład drużyny:

Berbachowska Magdalena, Kadłubowska Kamila, Gołaszewska Patrycja, Nowacka Stefania, Gołaszewska Łucja, Dworakowska Emilia, Kierlewicz Angelika, Kadłubowska Karolina.


     Na 8 drużyn startujących (SP1 Kolno, SP2 Kolno, SP10 Łomża, SP5 Zambrów, SP3 Zambrów, SP4 Zambrów, SP Rosochate Kościelne, SP1 Wysokie Mazowieckie) chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej.


     Oto nazwiska osób, startujących w igrzyskach, ich zajęte miejsce i zdobyte czasy:

     Styl klasyczny:
III miejsce- Dąbrowski Bartosz - 51,97
IV miejsce- Laskowski Mateusz - 52,09
XII miejsce- Dołęgowski Michał -1:08,62

     Styl grzbietowy:
IV miejsce- Milewski Marcin - 50,12
VII miejsce- Brzozowski Przemysław- 54,62
VIII miejsce- Ostrowski Patryk - 54,71

     Styl motylkowy:
II miejsce- Jabłonowski Paweł - 53,42
III miejsce- Ogrodnik Marcin - 55,64

     Styl dowolny:
V miejsce- Piekutowski Miłosz - 42,10
VI miejsce- Moczydłowski Grzegorz- 42,91

     Na 6 drużyn startujących w sztafecie 8x25m chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, zajęli III miejsce z czasem 2:33,45


     Skład drużyny:

Dąbrowski Bartosz, Laskowski Mateusz , Dołęgowski Michał, Milewski Marcin, Jabłonowski Paweł, Ogrodnik Marcin, Piekutowski Miłosz, Moczydłowski Grzegorz.


-Anna Gołaszewska

GALERIA


Mistrzostwach Szkoły w Warcabach 64- polowych


     Warcaby - jedna z najstarszych gier na świecie. W warcaby grywało wielu znanych ludzi np. Jan Jakub Rousseau, Napoleon Bonaparte, Benjamin Franklin, Lew Tołstoj, Karol Darwin, a w grudniu 2010 r. mieli szansę dołączyć do nich wysokomazowieccy uczniowie z "Jedynki".
      6 grudnia 2010r. stołówka wypełniła się (oprócz apetycznych aromatów) warcabistami, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Warcabach 64- polowych. Honorowy patronat nad tą imprezą objęła pani Renata Jaroszewicz - nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun Samorządu Uczniowskiego. Uczestnicy zostali zapoznani z obowiązującymi przepisami gry w warcaby (czytaj dalej). Wylosowano kolejność rozgrywanych spotkań. Po kilku godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców.

     Cele turnieju:

o Popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego.
o Wyłonienie wysokomazowieckiego mistrza gry w warcaby klas IV-VI
o Kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę
o Pobudzanie dzieci do zaradności i podejmowania decyzji w sytuacjach trudnych i niepewnych
o Rozwijanie zdolności i umiejętności myślenia twórczego
o Rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad i reguł
o Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.

     Zasady turnieju

" Gra w warcaby toczy się pomiędzy dwoma osobami nazywanymi warcabistami. Zawodnicy grają systemem par (dobór losowy), zwycięzca przechodzi do dalszego pojedynku.
" Gra się 12 pionkami na czarnych polach, ustawia się je w 3 rzędach, 2 rzędy pól na środku planszy pozostają wolne.
" Zaczyna gracz z białymi pionkami.
" Gracze wykonują kolejno po jednym ruchu, na przemian, własnymi pionkami.
" W jednym ruchu dowolnie wybrany pionek może zostać przesunięty o jedno pole naprzód po przekątnej (na ukos). Nie wolno wchodzić na białe pola ani na pola zajmowane przez inne pionki.
" Bicie pionków przeciwnika odbywa się przez przeskoczenie przez bity pionek na następne pole za nim, o ile jest ono wolne. Jeżeli pionek, po przeskoczeniu pionka przeciwnika, ma możliwość bicia następnego pionka, to musi je wykonać.
" Bicie jest obowiązkowe i ma pierwszeństwo przed wykonaniem innego ruchu ( zasada przymusu bicia). W przeciwnym razie traci się pionka.
" Zbicie może być wykonywane do przodu lub do tyłu.
" Gdy pionek dojdzie do ostatniego rzędu szachownicy, zmienia się w damkę. W celu odróżnienia damki nakłada się na nią warcabę tego samego koloru.
" Damka porusza się po przekątnych (ciemnych polach) we wszystkich kierunkach (do przodu i do tyłu) na dowolnie wybrane pole.
" W przypadku, gdy istnieje wybór pomiędzy zbiciem różnych ilości warcab przeciwnika, to obowiązkiem jest bicie większej ilości warcab (zasada bicia większości). Przy czym damka nie ma obowiązku pierwszeństwa wykonania bicia.
" Gra jest przegrana, gdy gracz stracił wszystkie pionki lub nie ma możliwości wykonania ruchu, ponieważ jego warcaby zostały zablokowane     COFNIJMY CZAS…

Warcaby 2010

O terminie rozpoczęcia Mistrzostw Szkoły w Warcabach i ich organizacji informowały zaproszenie umieszczone na klinkierowych ścianach szkoły.


Warcaby 2010

Zaangażowani byli wszyscy: rozgrywkom pilnie przyglądali się "mniej odważni"; pani Renata Jaroszewicz była niezwykle gościnna i do ostatniej chwili zapraszała chętnych (nawet z Kaskady) na małą partyjkę; bohaterowie imprezy zaczęli od losowania (niektórzy już od początku mieli farta w postaci wolnego losu - potwierdza to Weronika Krajewska z IVD) :

Warcaby 2010

Krótki rzut oka na planszę i już wiadomo, kto wygra - Julka czy Aleksandra, Dominik czy Emilka, Kamil czy Martynka?. Ale o tym sza:

Warcaby 2010

Dobre samopoczucie nie opuszczało czwarto-, piąto- i szóstoklasistów, którzy w emocjach zapomnieli o różnicach wiekowych i kibicowali sobie nawzajem:


Warcaby 2010

Widać było, iż stanowią silną grupę koleżeńską:

Warcaby 2010

Sędzia bacznie przyglądał się rozgrywkom, rozstrzygał sprawy sporne, rozwiewał wątpliwości, ostatecznie decydował o wyniku gry.


Warcaby 2010

Wyniki poszczególnych gier skrzętnie zapisywała w tabelach pani Renata.

Warcaby 2010

Jeszcze parę ruchów na planszy, jeszcze jeden manewr i kolejna walka zakończona. Od jej wyniku zależy, czy sędzia do tabeli wpisze 1 punkt, 2 czy 0.


Warcaby 2010

W turniejach warcabowych uczestniczą przeważnie chłopcy. Udało się nam jednak zwabić parę dziewcząt, które zwyczajowo traktowane są przez kolegów

z wielką atencją: ale bez taryfy ulgowej.

Warcaby 2010

Pierwsze zmagania wygrali: Julka, Tomek, Aleksandra, Martyna, Ola, Dominik, Kamil, Marcin, Dominik, który zremisował z Emilką. Uśmiechają się wszyscy, bo to dopiero początek walki i każdy z nich wierzy w następną swoją wygraną: Najradośniejsza jest Weronika, wylosowała szczęśliwy numerek i bez wysiłku przeszła do kolejnej rundy.


Warcaby 2010

Zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie swoje walki, przyglądają się, jak radzą sobie ich koledzy. Będzie o czym rozmawiać jeszcze przez parę dni.


Warcaby 2010

W miarę upływu czasu temperatura w sali rosła. Zbliżał się finisz i wszyscy zadawali sobie pytanie, kto wywalczył największą liczbę punktów:


Warcaby 2010

I już wydawało się, ze finiszu tego dnia nie będzie, ale cierpliwa babcia Kamila postanowiła poczekać na wnuczka "małą chwilkę". Brawa dla babci;-)


Warcaby 2010

Szczęśliwa trójka rządna zwycięstwa to: Martynka i dwóch Dominików. Ścisły finał przed nimi, rozegrają go systemem "każdy z każdym".


Warcaby 2010

Brawo, wśród finalistów jest dziewczyna (i w dodatku najmłodsza!!!) Jeżeli chodzi o klasy to górą jest VA ,VIC i VIE. Zawodnicy dokładnie analizują ruchy przeciwników, by zdobyć parę dodatkowych punktów.


Warcaby 2010

Walki turniejowe zakończone:

      W szczęśliwej (dla niektórych) świetlicy pozostali tylko finaliści: najszczęśliwszy szóstoklasista Dominik Krajewski klasa VIC-Mistrz Szkoły Gry w Warcaby ponaglana przez Magdę Martyna Wyszyńska klasa VA - wicemistrzyni Turnieju, i spieszący się w celu zakupienia mikołajkowego prezentu Dominik Kalinowski klasa VIE - III miejsce oraz Renata Jaroszewicz - organizator, który zwycięzcom serdecznie gratuluje , a wszystkim uczestnikom dziękuje za kulturalny, zgodny z zasadami fair play udział w Mistrzostwach Szkoły Gry w Warcaby.

GALERIA


Unihokej - finały powiatowe

     Unihokej jest grą dla wszystkich. Proste zasady gry w umożliwiają uprawianie tej dyscypliny w każdych warunkach i przez wszystkich bez względu na umiejętności. Jest to gra bezpieczna, wyzwalająca wiele emocji i dająca graczom dużo przyjemności.. Jest sportem - zabawą, nacechowaną dużą dynamiką, walorami wychowawczymi (wyrabia poczucie odpowiedzialności, rozwija umiejętności współdziałania, poszanowania przepisów itp.), zaspokaja potrzebę aktywności ruchowej i walki sportowej. Systematycznie uprawiany wzmacnia organizm dziecka, wpływa na poprawę ogólnego rozwoju fizycznego, rozwija motorykę oraz specjalne umiejętności i nawyki ruchowe. Floorball, czyli unihokej - to bezpieczna wersja hokeja halowego, ale gra się pustą, lekką, plastikową piłką i tak samo niegroźnymi kijami zakończonymi łopatkami.
     Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt i chłopców, rozegrane 7 listopada 2010r., okazały się szczęśliwe dla gospodarzy czyli uczniów Szkoły Podstawowej nr1 im. Tadeusza Kościuszki z Wysokiego Mazowieckiego. Zwycięzcy walczyć będą o punkty dla swojej szkoły w Mistrzostwach Grupy Zachodniej Województwa Podlaskiego.
     W Turnieju wzięły udział 3 zespoły chłopców i 4 zespoły dziewcząt. Mecze stały na wysokim poziomie, co potwierdza sędzia Andrzej Kamianowski.

     W zawodach w kategorii chłopców brały udział następujące szkoły:

1. Szkoła Podstawowa z Czyżewa
2. Szkoła Podstawowa z Wysokiego Mazowieckiego
3. Szkoła Podstawowa z Rosochatego Kościelnego

     Klasyfikacja końcowa turnieju:

I MIEJSCE: Szkoła Podstawowa z Wysokiego Mazowieckiego (awans do Mistrzostw Grupy Zachodniej)
Opiekun: mgr Anna Gołaszewska

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa z Czyżewa
III MIEJSCE: Szkoła Podstawowa z Rosochatego Kościelnego

     W zawodach w kategorii dziewcząt brały udział następujące szkoły:

1. Szkoła Podstawowa z Rosochatego Kościelnego
2. Szkoła Podstawowa z Wysokiego Mazowieckiego
3. Szkoła Podstawowa z Czyżewa
4. Szkoła Podstawowa z Kulesz Kościelnych

     Klasyfikacja końcowa turnieju:
I MIEJSCE: Szkoła Podstawowa z Wysokiego Mazowieckiego (awans do Mistrzostw Grupy Zachodniej)
Opiekun: mgr Renata Jaroszewicz

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa z Kulesz Kościelnych
III MIEJSCE: Szkoła Podstawowa z Czyżewa
IV MIEJSCE: Szkoła Podstawowa z Rosochatego Kościelnego


Gratuluje i kciuki trzyma (stukająca w klawiaturę jednym palcem) Renata Jaroszewicz


Aktualności Sportowe | Archiwum | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego