Menu główne:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem


Idź do treściŚ W I E T L I C A

S Z K O L N A

ZAJĘCIA NA ŚWIETLICY

Godziny pracy świetlicy:

6:30 - 16:00

Do świetlicy uczęszczają przede wszystkim dzieci z klas I - III, ale chętnie przebywają w niej również starsi uczniowie. Mogą tu bowiem miło i pożytecznie spędzić swój wolny czas przed lekcjami lub po ich zakończeniu. Pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej dzieci poznają nowe gry i zabawy, rozwijają swoje zdolności artystyczne oraz uczą się współdziałania w grupie. Mogą również liczyć na pomoc nauczycieli podczas odrabiania prac domowych.

Pracownicy świetlicy:

Agnieszka Faszczewska
Renata Gniazdowska
Iwona Kadłubowska
Beata Śmigielska

Uczymy się ratować życie

     W dniu 10.03.2011r. uczniowie szkolnej świetlicy ,, Kaskada" uczyły się udzielania i wzywania pierwszej pomocy pod kierunkiem ratownika medycznego pana Roberta Kazana.
     "Gdyby, co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie". Uświadomił dzieciom, że i oni mogą pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dowiedziały się, jak zabezpieczyć miejsce tragicznego zdarzenia oraz że zaraz potem powinny sprawdzić, czy osoba, której pomagają, jest przytomna. Jeśli okaże się, że nie reaguje, powinny natychmiast zawiadomić pogotowie ratunkowe, korzystając z numeru telefonu ratunkowego - 112 lub 999.
     Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przed medycznej i przećwiczyli prowadzenie akcji ratowniczej wykorzystując fantomy, które szkoła dostała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, doskonale radząc sobie z wykonywaniem instrukcji ratownika medycznego.BEZPIECZNE FERIE 2011

     W dniu 21 stycznia 2011 roku świetlicę szkolną ,,Kaskadę" odwiedzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom o różnego rodzaju niebezpieczeństwach na jakie mogą być narażone w okresie ferii zimowychoraz dowiedziały się jak radzić sobie w takich sytuacjach i jak ich unikać. W akcję włączył się także pracownik KRUS-u. Przestrzegał najmłodszych przed niebezpieczeństwami na terenach wiejskich .Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali laurki, które mogli wręczyć babciom oraz dziadkom z okazji ich święta. Każdy z uczestników spotkania obdarowany został "Planem lekcji" z zasadami postępowania w okresie ferii zimowych, malowanką ,,Bezpieczne ferie", a także kalendarzem na rok 2011.


PRAWA DZIECKA

Rozwój praw człowieka ma swoje korzenie w toczącej się na całym świecie walce o wolność i równość wszystkich ludzi wobec prawa. Dzieci są najmłodszymi obywatelami kraju i ich prawa mieszczą się w prawach przysługujących wszystkim członkom społeczeństwa. Ze względu na niezaradność i niedojrzałość psychiczną, dziecko wymaga specjalnej ochrony zarówno przed, jak i po urodzeniu.

czytaj cały artykuł

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 22 września 2009 roku świetlicę szkolną odwiedzili policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem Mirosław Tymiński oraz Jarosław Kryński. Policjanci opowiadali dzieciom o swojej ciekawej a zarazem niebezpiecznej pracy a uczniowie zadawali im pytania. Policjanci zwrócili dzieciom uwagę na potrzebę troski o własne bezpieczeństwo...

czytaj caly arykuł

Świetlica - Aktualności | Spotkanie z Policjantem | Prawa Dziecka | Straż Miejska w Świetlicy | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego